HomeInterneDupă Grecia, pompierii români au plecat și în Spania

După Grecia, pompierii români au plecat și în Spania

spot_img

Cei 51 de pompieri români, care fac parte din modulul specializat în stingerea incendiilor de pădure, au decolat, joi dimineaţă, de pe Baza 90 Transport Aerian Otopeni ”Comandor aviator Gheorghe Bănciulescu”, pentru a pleca în misiune în Regatul Spaniei.

Transportul echipei de intervenţie se realizează cu sprijinul Ministerului Apărării Naţionale, pe cale aeriană, cu o aeronavă C-130 Hercules a Forţelor Aeriene Române. Pompierii români vor acţiona în regiunea Galicia, în apropierea provinciei Ourense.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lovitura de Presa nu răspunde pentru conținutul comentariilor și își rezervă dreptul de a le modera sau de a le respinge. Vă rugăm să folosiți un limbaj respectuos și civilizat în exprimarea opiniilor.
spot_img

Articole similare

Ultimele articole

Etichete

spot_img